A może polisa dla kibica

Po co polisa OC dla kibica?  Pomysł posłów, aby ubezpieczać grupy kibiców jadących wspierać drużynę na wyjazdowym meczu "na pierwszy rzut oka" wydaje się być dobry - pisze "Rzeczpospolita"(Nr z  04.02.2014 r.). Dlaczego ? W opinii gazety, "powody mogą być dwa". Po pierwsze, leży  to w interesie  towarzystw ubezpieczeniowych, które będą mogły przygotować nową ofertę. Po drugie, przedstawiciele Ekstraklasy twierdzą, że w ten sposób "wezmą na siebie odpowiedzialność za ewentualne wybryki kolegów lub też oczyszczą środowisko z niepożądanej mniejszości, dla której mecze wyjazdowe to okazja do awantur". Zdaniem dziennika, produkt ma być polisą OC, ponieważ w kontekście przytaczanej argumentacji tylko o taką może chodzić, aby  w końcu ktoś zapłacił za szkody, które wyrządził kibic. I tym kimś ma być  ubezpieczyciel.  konsekwencje. "Prewencja doskonała, ale czy o to nam chodzi w demokratycznym państwie prawa?" - pyta  "Rz".
Gazeta przypomina, iż  od ponad czterech lat nie obowiązuje już przepis o odholowywaniu auta za brak polisy OC. Parlament wykreślił go  na wniosek sejmowej Komisji "Przyjazne państwo". Policja ukarze takiego kierowcę jedynie mandatem  za 50 zł. 

BRE Ubezpieczenia na sprzedaż?

mBank zastanawia się nad  przyszłością BRE Ubezpieczenia  - informuje   "Puls Biznesu" (Nr z 31.01.2014 r.). Zdaniem dziennika, to  towarzystwo ubezpieczeń może wkrótce mieć nowego właściciela.  W opinii gazety,  w stosunku do przyszłości ubezpieczyciela rozważane są różne scenariusze, w tym  sprzedaż zakładu. Zdaniem analityków - zauważa "PB" - byłaby to jednak  zbyt pochopna decyzja. Ponadto, "co  z klientami?". Dziennik podaje, powołując się na Krzysztofa Olszewskiego,   rzecznika mBanku,  iż mBank, właściciel BRE Ubezpieczenia, wynajął dwóch doradców, którzy mają pomóc firmie  w podjęciu decyzji co do przyszłości ubezpieczyciela. Według Olszewskiego, bank dokonywał i będzie dokonywać przeglądu i analiz spółek zależnych, a prowadzone analizy dotyczą także spółki BRE Ubezpieczenia. A to - komentuje "PB" -  jest odbierane jako pierwszy sygnał świadczący o tym, że ubezpieczeniowa spółka może zostać wkrótce wystawiona na sprzedaż. Zdaniem gazety, "miejsca dla BRE Ubezpieczenia w grupie mBank" nie widzi podobno Commerzbank, . który zamierza koncentrować się na działalności podstawowej, więc sprzedaż ubezpieczyciela dobrze wpisuje się w tę strategię.
"Oprócz sprzedaży całej spółki rozważana jest podobno także sprzedaż części udziałów i stworzenie joint-venture" -  informuje "Puls Biznesu". Zainteresowani  zakupem ubezpieczyciela są podobno Allianz, Generali czy Axa.
Analitycy zapytani przez  dziennik  podkreślają  natomiast, iż  sprzedaż BRE Ubezpieczenia to  dla banku strzał w stopę.  "Po wejściu w życie rekomendacji Komisji Nadzoru Finansowego ws. bancassurance (...)  warto mieć przy sobie powiązanego ubezpieczyciela. Zdaniem Kamila Stolarskiego,  analityka Espirito Santo, bank powinien poczekać z decyzją o przyszłości BRE Ubezpieczenia do zakończenia prac nad rekomendacją. Wcześniejsza sprzedaż byłaby pochopna.

Składka za ubezpieczenie rozbudowy elektrowni Opole na poziomie 141 mln zł

Kontrakt na ubezpieczenie rozbudowy elektrowni w Opolu, wart 141 mln zł, trafił w ręce konsorcjum krajowych towarzystw ubezpieczeń z Allianz Polska na czele - donosi "Puls Biznesu"(nr z 03.02.2014 r.). Według gazety, składka za cały program ubezpieczeniowy  inwestycji o łącznej  wartości  1,6 mld zł,  wyniesie  zaś 141 mln zł. Jest to największy tego typu projekt (budowa dwóch bloków energetycznych o maksymalnej  mocy  na poziomie 900 MW każdy), realizowany aktualnie w Europie  - twierdzi gazeta. 
W skład konsorcjum ubezpieczycieli weszły:  PZU, Warta, Ergo Hestia i Generali, firmy najbardziej doświadczone na polskim rynku w obszarze ubezpieczeń korporacyjnych.

Administracja strony: EPC System - Outsorcing IT