Informacje o komunikacyjnym OC w sieci

Każdy będzie mógł sprawdzić na stronie internetowej Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG), czy i gdzie właściciel danego pojazdu ma wykupione ubezpieczenie OC. Wystarczy numer rejestracyjny lub identyfikacyjny pojazdu (VIN) - informuje "Dziennik Gazeta Prawna" (Nr z 27.09.2011 r.).  Informacje takie mogą   być  przydatne np., gdy kupujemy samochód z drugiej ręki. Baza prowadzona  przez Ośrodek Informacji UFG. ma dane na temat wszystkich sprzedanych polis komunikacyjnych OC, ponieważ - przypomina dziennik -  towarzystwa oferujące ten rodzaj ubezpieczeń mają obowiązek przekazywania informacji o nich do funduszu. Według "DGP", do tej pory UFG nie mógł powszechnie udostępniać zgromadzonych informacji, ponieważ zabraniała mu tego ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Teraz zyskał taką możliwość na mocy nowelizacji tego prawa.

Aby taniej kupić komunikacyjne OC
 
Od początku 2011 r. ceny ubezpieczeń pojazdów w Polsce wzrosły o 11 proc. - podaje "Gazeta Ubezpieczeniowa"(www.gu.com.pl 26.09.2011 r.), powołując sie na raport  firmy J.P. Morgan Cazenove. Eksperci ostrzegają, iż  w skali całego roku ceny mogą pójść w górę nawet o 20 proc. W opinii "GU", istnieją jednak sposoby pozwalające na obniżenie składki należnej za ubezpieczenie samochodu. Jak twierdzi w "Ubezpieczeniowej"  Maciej Kuczwalski, ekspert CUK Centrum Ubezpieczeń Komunikacyjnych, " mnogość oraz rozdrobnienie firm ubezpieczeniowych w naszym kraju sprawia, że bardzo trudno jest dokonać wyboru polisy dostosowanej do własnych potrzeb i możliwości finansowych. Decyzję o zakupie ubezpieczenia z pewnością utrudniają również podwyżki, jednak właściciele pojazdów muszą nauczyć się zasad poruszania na rynku ubezpieczeń". Przede wszystkim istotna jest  dokładna analiza cen polis, ponieważ  różnica w cenie tej samej polisy u różnych ubezpieczycieli może być naprawdę wyraźna. Warto więc "na bieżąco śledzić i porównywać ceny z różnych towarzystw, by nie przepłacić za ubezpieczenie swojego samochodu" – twierdzi Kuczwalski. Także  młodzi kierowcy bez ulg za bezszkodową jazdę mogą zmniejszyć koszt polisy, na przykład  przez ustanowienie współwłaścicielem auta osoby, która na swoim koncie posiada wysokie zniżki na ubezpieczenie (ubezpieczyciel może uwzględnić  zniżki współwłaściciela, dopisanego do dowodu rejestracyjnego pojazdu). Można też skorzystać  z tzw. wariantu pakietowego - radzi "GU". Kupując  jednocześnie  z komunikacyjnym OC polisę na dom lub mieszkanie, możemy liczyć na kilkanaście proc. zniżki w ubezpieczeniu samochodu oraz dokupić tańszą dobrowolną polisę AC, NNW.

ENEL-MED rozpoczęło współpracę z PZU

Centrum Medyczne ENEL-MED podpisało umowę ramową z PZU Pomoc SA., dotyczącą  świadczenia usług medycznych na rzecz pracowników i klientów spółki PZU SA - pisze "Bankier"(www.bankier.pl z 26.09.2011 r.). Umowa ENEL-MED  oraz PZU związana jest z rozliczeniami typy FFS (fee for service), czyli płatnościami za każdą wykonaną usługę. Według  "Bankiera",  wysokość miesięcznych rozliczeń uzależniona będzie od liczby pacjentów kierowanych do placówek Centrum Medycznego ENEL-MED przez PZU. Zdaniem Adama Rozwadowskiego, prezesa zarządu Centrum Medycznego ENEL-MED,  PZU doceniło  wysoką jakość  usługi oraz kompleksową ofertę ENEL-MED. "Jestem przekonany, że współpraca towarzystw ubezpieczeniowych z prywatnymi centrami medycznymi jak ENEL-MED to przyszłościowy i rozwijający się rynek. Zarząd ENEL-MED dostrzega jego potencjał" - twierdzi Rozwadowski. 
PZU to kolejna już firma ubezpieczeniowa, która rozpoczęła  współpracę z ENEL-MED. Z  Centrum Medycznego ENEL-MED korzystają już  klienci  Generali, Allianz, InterRisk, Inter Polska, Uniqa oraz Signal Iduna.

Karta SIC z Signal Iduna atrakcyjna dla młodych sportowców

Towarzystwo Ubezpieczeniowe Signal Iduna rozpoczęło sprzedaż   karty SIC (Signal Iduna Card) w  200 biurach  podróży na terenie całego kraju. Według  "Gazety Ubezpieczeniowej"(www.gu.com.pl 26.09.2011 r.), docelowo będzie ona dostępna w ponad 1500 punktach w całej Polsce. Karta SIC  wkrótce dostępna także w sprzedaży internetowej. jest  przeznaczona dla osób w wieku 12-30 lat i stanowi korzystną alternatywę dla polis, oferowanych w szkołach lub na uczelniach. Według "GU", produkt  może być uzupełnieniem, standardowej polisy, którą posiadają uczniowie i studenci lub stanowić alternatywą dla nich, gdyż zawiera wiele dodatkowych rozwiązań. Ma zapewnić młodym ludziom ochronę na co dzień, również podczas wyjazdów i amatorskiego lub wyczynowego uprawiania sportu. Karta SIC jest proponowana w kilku wariantach, m.in. w zależności od zakresu ochrony oraz krajów podróży:   SIC POLSKA, SIC WORLD;  SIC WORLD SPORT; SIC WORLD SPORT PLUS . Ma to pozwolić  klientom dostosować zakres ubezpieczenia do indywidualnych potrzeb.  Tak więc - pisze "Ubezpieczeniowa" -  wybierając wariant karty SIC "należy zwrócić uwagę na zakwalifikowanie dyscyplin sportowych. Surfing, windsurfing i kitesurfing są traktowane jako sporty amatorskie, natomiast wśród sportów wysokiego ryzyka znajdują się m.in. jazda konna, paintball, wspinaczka skalna lub skałkowa, nurkowanie z aparatem powietrznym, rafting, sztuki walki i sporty obronne".
Posiadacze Karty SIC mogą uzyskać całodobową informację i pomoc dzwoniąc na Centralę Alarmową Signal Iduna czynną przez 24 h/dobę przez cały rok.

Administracja strony: EPC System - Outsorcing IT