Najtańsza polisa OC

W opinii "Gazety Wyborczej" (Nr z 26.08.2012 r.), która powołuje się na analizę przygotowaną  przez Centrum Ubezpieczeń Komunikacyjnych, ceny komunikacyjnego OC w  jednym mieście mogą różnić się nawet o kilkuset zł!  Na przykład w  Warszawie różnica pomiędzy najtańszą i najdroższą polisą wynosi 962 zł przy średniej "polskiej"  cenie  polisy dla Kowalskiego, która kosztuje  383 zł. Z analizy CUK wynika, iż  najtaniej auto można ubezpieczyć w Lublinie. Z kolei w Opolu i Katowicach kierowcy, którzy nie sprawdzą cen ubezpieczeń w różnych firmach, mogą przepłacić nawet  500 zł - ostrzega "GW". I radzi, aby przed zakupem ze względu na  różnice cenowe  warto porównywać ceny polisy na nasze auto w co najmniej kilkunastu towarzystwach.
Jak podaje "Wyborcza", CUK wyliczyła ceny polis OC dla 31-letniego kierowcy, który ma prawo jazdy od dziewięciu lat i maksymalne zniżki (60 proc.) za bezwypadkową jazdę. CUK wykonał wyliczenia dla najpopularniejszych marek samochodów kupowanych przez Polaków.

Podwójne ubezpieczanie mieszkań przy  kredytach hipotecznych

Podwójne ubezpieczanie mieszkań stało się udręką wielu klientów  banków - informuje "Gazeta Wyborcza" (Nr z 24.05.2012 r.).  Dlaczego?  Banki " robią, co mogą, żeby nie zaakceptować polis kupionych bezpośrednio u ubezpieczyciela"  i nakłaniają do zakupu ubezpieczeń u nich - wyjaśnia gazeta. Według "Wyborczej", chodzi o obowiązkowe ubezpieczenia kredytowanych nieruchomości od żywiołów, czyli m.in. od pożaru, gradobicia, powodzi czy trzęsienia ziemi.
Jak pisze dziennik, często bank w ramach swoich procedur wymaga dostarczenia oryginału polisy w przypadku dokonania cesji na druku innym niż bankowy.  "Wyborcza" opisuje casus  klienta, który  zaciągnął kredyt hipoteczny w Deutsche Banku, a nie dostarczył oryginału polisy do banku.  DB  wówczas bez poinformowania kredytobiorcy zawarł  "umowę z towarzystwem ubezpieczeniowym z cesją na swoją rzecz i pobrał składkę z konta w banku używanego do rozliczeń kredytowych". Jednak w  tym przypadku bank sam szybko wycofał się ze swojej decyzji, po sugestii ze strony klienta, że "może być potrzeba udzielenia informacji komuś z "Wyborczej" (...)  żeby temat nagle stał się prosty do rozwiązania. Sami z siebie oddadzą pieniądze".
Inaczej było w przypadku klienta spłacającego kredyt hipoteczny w Getin Banku, który  kupił ubezpieczenie z cesją na bank i  dostarczył wszystkie dokumenty oprócz kopii potwierdzeń przelewów. Wskutek tego bank uznał, iż "klienci nie dopełnili obowiązku przekazania w terminie kompletu dokumentów potwierdzających objęcie ubezpieczeniem swojej nieruchomości.(...) bank objął ją ochroną ubezpieczeniową, doliczając jednocześnie składkę z tego tytułu do kolejnej raty kredytu" - informuje gazeta.

Skarb Państwa sprzeda 10 proc. akcji PZU SA ?

Sebastian Buczek, prezes Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych Quercus uważa, że kolejna pula akcji PZU SA może wkrótce trafić w ręce inwestorów - donosi "Dziennik Gazeta Prawna" (Nr z 23.08.2012 r.).W jego opinii,  może chodzić  o sprzedaż około 10 proc. akcji ubezpieczyciela. Prezes Buczek sądzi - pisze dziennik- iż może stać się to na przełomie sierpnia i września br. Zarówno Skarb Państwa, jak i rynki czekają na publikację wyników finansowych spółki za pierwsze półrocze br. -  tłumaczy "DGP". Prezes Quercus TFI  twierdzi, że Skarb Państwa czeka także na dywidendę, która w najbliższych dniach będzie przydzielana do akcji PZU SA - podaje gazeta.

Administracja strony: EPC System - Outsorcing IT