SN: części oryginalne, gdy naprawiasz auto na gwarancji z ubezpieczenia OC

Zdaniem Sądu Najwyższego, towarzystwo ubezpieczeń nie może odmówić sfinansowania oryginalnych części zamiennych uszkodzonego pojazdu, jeśli  auto jest na gwarancji i jest naprawiane  z polisy OC sprawcy wypadku - informuje "Rzeczpospolita"(Nr z 18.10.2012 r.), powołując się na najnowsze stanowisko SN w tej sprawie.  Jak podkreśla  gazeta, sprawa  tzw.  zamienników  jest  bardzo częstym  problemem  przy likwidacji szkód z komunikacyjnego OC. Na niskie odszkodowania z tego tytułu narzekają głównie ci, których samochód został całkowicie zniszczony - pisze "Rz".  Często zdarza się, iż  ubezpieczyciele przy wyliczaniu  odszkodowania, biorą pod uwagę ceny nieoryginalnych części zamiennych, niepochodzących bezpośrednio od producenta pojazdu. Przy tym nie interesuje ich to, że uszkodzone zostały właśnie takie części i trzeba wymienić je na nowe. W opinii Rzecznika Ubezpieczonych,  stanowisko  SN  powoduje, iż ubezpieczyciele nie mogą ustalić wysokości odszkodowania według cen części równoważnych z oryginalnymi lub zamienników bez uzgodnienia tego z klientem.

Akcje TU Europa będą wycofane z GPW

Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych podjął decyzję o wycofaniu z dniem 23 października 2012 r. z obrotu giełdowego na rynku głównym giełdy  akcji Towarzystwa Ubezpieczeń Europa  - podaje "Bankier.pl"(www.bankier.pl z 17.10.2012 r.), powołujący się na  komunikat spółki. Portal przypomina, iż wcześniej Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zniosła dematerializację akcji TU Europa.
Albowiem zgodnie z  porozumieniem zawartym pomiędzy  Talanx i Meiji Yasuda, spółki zobowiązały się do przeprowadzenia przymusowego wykupu papierów należących do mniejszościowych akcjonariuszy Towarzystwa Ubezpieczeń Europa. Chodziło o 517.980 akcji TU Europa, stanowiących 5,48 proc. głosów na walnym zgromadzeniu spółki.   Wykupującym akcje był Meiji Yasuda - informuje "Bankier.pl".

Administracja strony: EPC System - Outsorcing IT