W walce o składkę z polis AC ubezpieczyciele modyfikują ofertę

Towarzystwa ubezpieczeniowe walczą o rynek polis autocasco. Jak informuje "Rzeczpospolita"(Nr z  08.05.2013 r.),  powołując się na wyniki badań TNS Polska, przeprowadzonych na zlecenie Ergo Hestii,  tylko 27 proc. właścicieli samochodów w Polsce decyduje się na kupno ubezpieczenia autocasco. Oznacza to - podkreśla gazeta -  że "po kolizji z własnej winy, siedmiu na dziesięciu kierowców musi naprawiać auto na własny koszt".  Przy tym, około 41 procent respondentów, którzy nie zdecydowali się na kupno polisy AC, jako główny powód wskazało jej  wysoką cenę.
Ubezpieczyciele, aby trafić do klientów kupujących dotychczas tylko obowiązkowe OC uelastyczniają więc swoją  ofertę, m.in. wprowadzają nowe opcje   w swoich produktach. I tak,  Proama wprowadziła kolor auta jako  nowy czynnik ryzyka .  Z kolei w  Allianz   obowiązuje już  klauzula Równa Droga, dająca ochronę w przypadku uszkodzeń spowodowanych dziurami w nawierzchni jezdni. Natomiast   klauzulę  tzw. zwiększonej odległości holowania  wprowadziło PZU. Według Roberta Tomaszewskiego, dyrektora  Biura Ubezpieczeń Indywidualnych w Ergo Hestii,  ubezpieczyciel  dla kierowców, używających  auta jako narzędzia pracy, proponuje AC tylko na wypadek utraty pojazdu - pisze  "Rz".
Łukasz Błaszczak, ekspert ds. ubezpieczeń komunikacyjnych w Avivie ostrzega, iż  w związku z modyfikacjami w ofercie, decydujący się na kupno AC powinni  uważać na okrojony zakres tego ubezpieczenia..

KNF: Branża ubezpieczeniowa stabilna i lepiej zarządza ryzykiem

Sytuacja sektora ubezpieczeniowego pozostaje stabilna i prawdopodobnie utrzyma dotychczasowe zasady wypłaty dywidendy przez ubezpieczycieli - stwierdził  Andrzej Jakubiak, przewodniczący KNF  podczas I Kongresu Polskiej Izby Ubezpieczeń.. Jakubiak poinformował -  podaje  'Parkiet"(Nr z 08.05.2013 r.) -  że stanowisko KNF w sprawie zasad polityki dywidendowej ubezpieczycieli za 2013 rok będą przedstawione dopiero  jesienią. W ocenie szefa nadzoru finansowego   sytuacja sektora ubezpieczeniowego pozostaje stabilna i nie widać istotnych zagrożeń, które miałyby negatywnie wpływać na funkcjonowanie  branży - podkreśla gazeta. "Wyniki sektora są satysfakcjonujące, a w zarządzaniu ryzykiem jest znacznie lepiej" -powiedział Jakubiak. Jego zdaniem,  "zasady wypłaty dywidendy zostaną prawdopodobnie utrzymane. Instytucje dobrze skapitalizowane ( ) będą miały przestrzeń, by takiej wypłaty dokonywać." Dziennik przypomina, iż   KNF  zaleciła w listopadzie 2012 r. aby towarzystwa ubezpieczeń spełniające określone kryteria, ograniczyły  wypłatę dywidendy maksymalnie do 75 proc.  zysku z 2012 r., dopuszczając jednak przeznaczenie na dywidendę całości zysku.

Administracja strony: EPC System - Outsorcing IT