Cena polisy bez względu na płeć

Płeć nie może być kryterium wyliczania poziomu składki ubezpieczeniowej - uznał niedawno Trybunał Sprawiedliwości UE. Od  grudnia 2012 r. ubezpieczyciele będą musieli zmienić podejście do sposobu wyliczania cen polis dla kobiet i mężczyzn - twierdzi "Dziennik Gazeta Prawna"(Nr z  10.05.2012 r.). Chociaż - jak  podkreśla Marcin Tarczyński z  Polskiej Izby Ubezpieczeń w "DGP", każde towarzystwo indywidualnie kształtuje politykę cenową". M.in.  zmienią się ceny ubezpieczeń na życie dla  mężczyzn. Stawki dla nich wzrosną zwłaszcza  w ubezpieczeniach na życie  o charakterze emerytalnym, z dożywotnimi świadczeniami - pisze gazeta. Obecni  mężczyźni mogą jeszcze płacić niższe składki niż kobiety, a mieć na emeryturze takie samo świadczenie. Zdaniem Tarczyńskiego, "dzieje się tak dlatego, że mężczyźni krócej żyją, a więc pobierają świadczenia przez krótszy czas" – wyjaśnia Tarczyński. Niektórzy ubezpieczyciele chcąc zdobyć większy przypis składki,  przypominają klientom o nowej regulacji . I tak,  Concordia oferuje do 21 grudnia br.  swoim klientkom ubezpieczenie na życie z "promocyjną", bo niższą składką ubezpieczeniową. Według dziennika, "kobieta, która chciałaby ubezpieczyć się od ryzyka śmierci na sumę 100 tys. zł na 30 lat, zapłaci miesięcznie 22 zł przez cały okres trwania umowy. Mężczyzna w tym wypadku musiałby zapłacić 48 zł."

Podczas Euro 2012  warto mieć polisę z opcją medycznego  assistance

Przed wyruszeniem na stadiony Euro2012 warto dokładnie sprawdzić zakres posiadanych polis. Wiele osób nie wie , że dzięki polisie  ubezpieczenia na życie, samochodu czy mieszkania może  liczyć również na pomoc lub wypłatę świadczenia w razie kłopotów ze zdrowiem – podaje "Gazeta Ubezpieczeniowa"(www.gu.com.pl z 10.05.2012 r.), powołując się na ekspertów  Warty. Tymczasem wiele rodzajów ubezpieczeń zawiera specjalne opcje, gwarantujące pomoc w razie kłopotów ze zdrowiem w ramach tzw. assistance medycznego.
Często gwarantuje on  organizację i pokrycie kosztów pomocy lekarza nie tylko w razie wypadku, ale też w razie nagłego zachorowania." Ważne, aby taka opcja działała w całej Polsce i obejmowała albo wszystkich członków najbliższej rodziny mieszkających z posiadaczem ubezpieczenia, albo małżonka i dzieci. Dzięki temu będąc w obcym mieście można poprosić operatora call center o zorganizowanie wizyty lekarza np. w hotelu raz lub dwa razy w roku." - pisze  "GU". Zdaniem ekspertów Warty,  opcje gwarantujące wsparcie w razie wypadku lub nagłych kłopotów ze zdrowiem są też dodawane do ubezpieczeń na życie. "Mogą one zapewniać wsparcie finansowe w postaci wypłaty świadczenia po przeprowadzeniu operacji, pobycie w szpitalu, w razie wystąpienia poważnego zachorowania (np. zawału serca, udaru mózgu) czy całkowitego lub trwałego inwalidztwa w wyniku wypadku. Te dodatkowe pieniądze mogą się przydać np. na pokrycie kosztów dodatkowej opieki, rehabilitacji czy zakupu lekarstw."

Administracja strony: EPC System - Outsorcing IT