ING TU na Życie SA stawia na polisy ochronne

Zdaniem Tomasza Bławata, szefa  ING TU na Życie SA , spowolnienie gospodarcze będzie miało wpływ na ubezpieczenia - donosi "Puls Biznesu"(Nr z 19.02.2009 r.). W jego opinii spadnie zainteresowanie Polaków produktami ze składką jednorazową, a większe znaczenie będą miały produkty ochronne. Dlatego też ubezpieczyciel  stawia w 2009 r. właśnie na produkty ochronne ze składką regularną. Jednak na razie firma nie planuje wchodzić na rynek ubezpieczeń zdrowotnych. Taki krok jest rozważany dopiero wówczas, gdy rynek ten się rozwinie. Jak zauważa gazeta, w bieżącym roku ING TU na Życie SA  nie będzie rozszerzać sieci sprzedaży. Towarzystwo położy za to nacisk  na jej profesjonalizację. Dziennik przypomina, że już w  2007 r. ING TU na Życie SA  zaczęło wykorzystywać kanał direct do sprzedaży polis. Jednak, w opinii  Tomasza Bławata, nie jest to idealny sposób dystrybucji   produktów życiowych i znacznie lepiej sprawdza się w przypadku OFE. Ubezpieczyciel  planuje też oszczędności. Jednak  program redukcji kosztów nie przewiduje zwolnień pracowników - zapewnia T. Bławat w gazecie.

Grupa PZU zamierza  wymienić systemy informatyczne

Jak twierdzi  "Puls Biznesu" (Nr z  20.02.2009 r.), grupa PZU planuje  zorganizowanie przetargów na wymianę głównych systemów informatycznych.  Będą one obejmować oferty  dotyczące  zarówno centralnego systemu PZU, jak i PZU Życie.  Ubezpieczyciel chce wymienić swój system w ciągu trzech lat, a więc przetarg powinien się zacząć jeszcze w 2009 r. Według  Rafała Stankiewicza, członka zarządu PZU SA odpowiedzialnego za IT, analizowane są już możliwości zastąpienia obecnie wykorzystywanych przez grupę rozwiązań. Zaznacza, że  stosowany przez PZU system Insurer, utrzymywany przez Asseco Poland, jest rozwiązaniem stabilnym, ale  przestarzałym.
W PZU Życie SA  natomiast nie dokończono jeszcze wdrażania amerykańskiego systemu informatycznego Graph-Talk. Najprawdopodobniej jednak spółka z niego zrezygnuje - pisze gazeta. Piotr Puczyński, dyrektor zarządzający PZU ds. IT powiedział dziennikowi, że obecnie trwają analizy czasu i kosztów, i że  to od nich zależy decyzja w sprawie tego systemu.
Albowiem PZU w strategii na lata 2009-2011 zawarła opracowanie projektów, które mają się stać sprawnym narzędziem dla agentów i placówek. Planowane jest m.in. stworzenie jednej bazy klientów dla wszystkich spółek.

Administracja strony: EPC System - Outsorcing IT