Polisa z funduszem razem z garnkiem Zeptera

Według gazety „Dziennik. WSJ Polska" (Nr z 20.02.2008 r.), firma Zepter rozpoczyna w Polsce działalność jako pośrednik w sprzedaży usług finansowych poprzez  spółkę Marshaly, która zajmie się dystrybucją ubezpieczeń, kredytów i produktów inwestycyjnych. Na pierwszy ogień pójdzie Warszawa, ale docelowo firma ma działać w całym kraju. Gazeta twierdzi, że na początek Marshaly ruszy ze sprzedażą karty kredytowej przygotowanej przez Zeptera we współpracy z GE Money Bankiem. Posiadaczom karty przysługiwać będą rabaty, a produkty Zeptera będą mogli kupować na nieoprocentowane raty; kartą będą mogli regulować wszystkie płatności. Promocję karty firma chce połączyć z wprowadzeniem na polski rynek nowego ekspresu do kawy Zespresso. Finansowy oddział szwajcarskiego koncernu zajmie się też dystrybucją ubezpieczeń i produktów inwestycyjnych z oferty banków. W ofercie Zeptera znajdą się także kredyty gotówkowe i hipoteczne - "Chcemy sprzedawać opakowane w polisę fundusze, takich firm jak Aegon czy Generali" – powiedział gazecie Grzegorz Wilkosz, dyrektor generalny  Zepter International Poland. Jego zdaniem,  spółka będzie dostarczać produkty finansowe obecnym i nowym klientom Zeptera (po okresie rozruchu do 4 tys. kart kredytowych miesięcznie). Firma  chce w ciągu najbliższych lat pozyskać kilkaset tysięcy nowych klientów. "Obecnie rozbudowujemy nasze struktury, pracownicy przechodzą szkolenia. Pozyskaliśmy już 40 osób, a w sumie chcemy zatrudnić 200 agentów" – mówi  Wilkosz. Firma zamierza połączyć promocję nowego sprzętu z przywilejami dla właścicieli karty.

Inter Polska Życie nadal na minusie

Inter Polska Życie wypracował w 2007 r. 8,29 mln zł składki brutto. Ubezpieczyciel tym samym  w ub.r. poprawił swój  przypis składki brutto, ale tylko o 4 proc. w porównaniu z kwotą  7,96 mln zł zebraną z polis w 2006 r.– informuje „Parkiet” (Nr z 21.02.2008 r.). Według gazety, wyniki finansowe spółki życiowej, pomimo że uległy poprawie, nadal utrzymują się jednak poniżej zera. I tak, wynik finansowy netto w 2007 r. wyniósł minus (-)1,56 mln zł przy minus (-) 3,44 mln zł w 2006 r. Towarzystwo  poprawiło także o niespełna 1 mln zł wynik techniczny -  osiągnął on poziom minus (-) 2,58 mln zł, przy minus (-)3,35 mln zł w ub.r.

Czy polisa ubezpieczenia kredytu zapewni bezpieczeństwo w razie choroby?

Jak ocenia Cardif trwałą niezdolność do pracy  osób posiadających polisę ubezpieczenia w towarzystwie ? „Gazeta Wyborcza” (Nr z 21.02.2008 r.) opisuje sprawę kobiety- klientki  Cardif -  która zachorowała na chorobę nowotworową. Poszkodowana wzięła  kredyt w GE Money, zabezpieczony polisą ubezpieczeniową  Cardif. Ubezpieczenie to  miało zapewnić jej spłatę kredytu przez towarzystwo  w wypadku zgonu lub trwałej i całkowitej niezdolności do pracy. A jak donosi dziennik,  ubezpieczyciel  nie uznał kobiety   za osobę z trwałym uszczerbkiem na zdrowiu i odmówił jej spłaty rat kredytu. Tymczasem w  trakcie  przebiegu  choroby kobieta przeszła szereg operacji, w wyniku których stała się osobą trwale niezdolną do pracy.

Administracja strony: EPC System - Outsorcing IT