Przywiązani do polis zapowiadają nowe pozwy zborowe w sprawie tzw. produktów strukturyzowanych

Jak zapowiada   mec. Anna Lengiewicz, partner zarządzający w kancelarii LWB, do pięciu towarzystw (Aegon, Generali, Skandia, AXA i TU Europa), które już borykają się z pozwami zbiorowymi złożonymi przez oszukanych klientów,  wkrótce dołączą następne firmy : Allianz, PKO Życie, Open Life i Ergo Hestia ” - donosi "Puls Biznesu"(Nr z 25.04.2015 r. "W maju złożymy pierwszy z przygotowywanych przez nas pozwów przeciwko Open Life. W czerwcu chcemy złożyć pozew przeciwko Allianz. Pracujemy także nad pozwem przeciwko PKO Życie"  – mówi w dzienniku mec. Lengiewicz  z  LWB. Według "PB", kancelarię LWB  interesują nie tylko polisy z UFK, w których problemem są drastycznie wysokie opłaty likwidacyjne za wcześniejsze zakończenie inwestycji, ale także produkty  strukturyzowane, które  oferowano klientom jako lokaty, pomimo iż  "w rzeczywistości nie miały nic wspólnego z bezpiecznym produktem oszczędnościowym". I tak,  pozew  przeciwko TU Europa został już skierowany do sądu, zaś kolejne, m.in. przeciwko Allianzowi, są przygotowywane - pisze gazeta. Zdaniem Jacka Łęckiego, prezesa  stowarzyszenia "Przywiązani do Polisy", klienci, którzy czują się oszukani przez ubezpieczycieli, mają też pretensję do urzędników o brak pomocy - podaje gazeta.
" Komisja Nadzoru Finansowego nic nie robi i toleruje patologie na rynku. Ministerstwo Finansów idzie w jej ślady. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów jest słaby i poza kilkoma karami, które nałożył w październiku ubiegłego roku, nie zrobił zbyt dużo. Rzecznik Ubezpieczonych stara się, ale ma za słabe kompetencje. Jesteśmy skazani na dochodzenia naszych praw w sądach" – mówi Łęcki.

MetLife  oferuje  portal e-roszczenie

MetLife uruchamia portal e-roszczenie, służący do elektronicznego zgłaszania wniosków roszczeniowych z polis ubezpieczenia na życie, zdrowotnych i wypadkowych - informuje "Prnews.pl"  (www.prnews.pl z 27.04.2015 r.). Portal  ma być  dostępny zarówno dla klientów objętych ubezpieczeniem indywidualnym,  jak i grupowym pracowniczym.  Zdaniem Agaty Lem - Kulig, członka zarządu i dyrektora Pionu Operacyjnego firmy,   towarzystwo dzięki doskonaleniu procesów systematycznie skraca  czas rozpatrywania roszczeń i zapewnia łatwy dostęp do informacji. "Badamy również poziom satysfakcji naszych klientów z procesu obsługi roszczeń i cieszy nas, że 83 proc. respondentów ocenia proces roszczeniowy dobrze lub bardzo dobrze. Wierzymy, że wprowadzenie portalu e-roszczenie wpłynie jeszcze korzystniej na obsługę naszych klientów" - mówi  Agata Lem - Kulig. Jak podaje "Prnews.pl",   zgłoszenie roszczenia w nowym portalu MetLife odbywa się w kilku prostych krokach. "Ubezpieczony wprowadza dane identyfikacyjne oraz opisuje zdarzenie ubezpieczeniowe. Kluczowe dla przyśpieszenia procesu rozpatrzenia roszczenia będzie dołączenie niezbędnych dokumentów dotyczących zdarzenia ubezpieczeniowego".
Portal e-roszczenie  jest dostępny dla klientów za pośrednictwem strony www.metlife.pl.

Aegon proponuje polisę rentową zamiast  polisy unit-link

Aegon klientom rezygnującym z polisy unit-linked oferuje polisę rentową. W ramach tego "Gwarantowanego Programu Emerytalnego Plus" - informuje "Gazeta Wyborcza"(Nr z 23.04.2015 r.) -  klient ma płacić  składki przez maksymalnie 30 lat, zaś  zgromadzone przez niego  pieniądze leżą na koncie ubezpieczyciela do osiągnięcia wieku 65 lat  przez właściciela polisy ,   aby być odtąd  wypłacane mu w ramach dożywotniej renty. Ubezpieczyciel oferuje też inny wariant wypłaty zaoszczędzonych środków  - możliwość wypłaty  zgromadzonych środków  od razu .
Natomiast w przypadku śmierci ubezpieczonego między 65 a 80 r. życia - pisze "Wyborcza" -  świadczenie otrzyma wskazany przez niego uposażony. Przy tym,  wypłaty ponad sumy gwarantowane są uzależnione od osiąganych przez ubezpieczyciela zysków z inwestycji - dodaje dziennik. Według szacunków  Macieja Samcika  z "GW", który porównał ofertę Aegonu z lokatą bankową,   lokata opłaca się bardziej, ponieważ  Aegon miałby wypłacić tylko gwarantowany kapitał. Jednak renta jest dożywotnia, a więc ci, którzy będą żyć dłużej niż 85 lat, wyjdą na plus. Na dodatek powierzenie zarządzania tymi środkami  ubezpieczycielowi wymaga mniej trudu niż  zarządzanie samodzielne - zauważa  "Wyborcza" .
Szczególnie zainteresowani polisą rentową Aegonu powinni być więc klienci, wierzący,  iż  ubezpieczyciel będzie potrafił zarabiać pieniądze na składkach i się nimi dzielić.

Administracja strony: EPC System - Outsorcing IT