TU Allianz Życie SA: wyższa składka , wyższy zysk

Po trzech kwartałach 2012 r.  spółka życiowa  Allianz Polska  - TU Allianz Życie SA - odnotowała przypis składki równy 1,51 mld zł, w porównaniu z 1,27 mld zł w tym samym okresie ubiegłego roku. Oznacza to  wzrost o 18,4 proc. -  donosi "Parkiet"(Nr z 16.11.2012 r.). Zdaniem Pawła Dangela, szefa Grupy Allianz Polska ,odzwierciedla to  wysoką  sprzedaż  lokat, jaką towarzystwo odnotowało  w I kwartale br.  po wycofaniu z banków tzw. jednodniowych lokat antypodatkowych.  Negatywny trend widać jednak  w ubezpieczeniach  typu unit-linked, gdzie "spadek składki spowodowany jest sytuacją na rynku kapitałowym i przeniesieniem zainteresowania klientów w stronę bardziej stabilnych form oszczędzania, jak depozyty bankowe"  –  twierdzi prezes Dangela w dzienniku.
Zysk netto  ubezpieczyciela w omawianym czasie wyniósł 46,7 mln zł  i był o 4 mln zł wyższy niż wynik po III kwartałach 2011 r. - podkreśla gazeta.

"Tajne" OWU polis inwestycyjnych  TU Europa ?

Co sprzedaje towarzystwo ubezpieczeniowe Europa? Głównie ubezpieczenia turystyczne i polisy inwestycyjne, czyli tzw. ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym - pisze "Gazeta Wyborcza"(Nr z 16.11.2012 r.). I podkreśla, że  "nie można poznać ogólnych warunków ubezpieczenia polis sprzedawanych przez ubezpieczyciela". Towarzystwo Informuje, że ma w ofercie polisy inwestycyjne. "Jakie? Nie wiadomo" - twierdzi "GW". Gazeta przypomina, iż  kiedyś TU Europa podawało na swojej stronie internetowej chociaż nazwy oferowanych polis inwestycyjnych, m.in. LIBRA III. Nigdy nie znalazły się tam jednak OWU, czyli ogólne warunki ubezpieczenia.  Tymczasem "jeżeli klient kupił polisę LIBRA III i chciał wycofać swoje oszczędności, to w pierwszych trzech latach po podpisaniu umowy ubezpieczyciel zabierał mu 80 proc. wpłaconych pieniędzy. Jeśli np. po siedmiu latach - klient tracił 40 proc., i tak dalej aż do 15 lat" - podaje dziennik. I cytuje wypowiedź Alicji Hamkało z towarzystwa Europa, według której sprzedawane przez firmę produkty ubezpieczeniowe  są  "wypracowane za każdym razem przez nas wraz z bankiem i bardzo specyficzne, nieporównywalne". Bez zgody partnerów nie można ich  pokazać - twierdzi Hamkało w "Wyborczej".

Administracja strony: EPC System - Outsorcing IT