Talanx wchodzi w bancassurance

Talanx,  trzeci ubezpieczyciel w Niemczech pod względem wartości zbieranych składek,  rusza w Polsce z nowym projektem biznesowym w Polsce - z bancassurance. Do sprzedaży polis za pośrednictwem banków  Talanx - donosi "Parkiet"(Nr z 25.09.2010 r.) -  połączy swojej  siły z Rheinland Holding,  który działa w Polsce od wiosny 2007 r. pod marką Credit Life. Talanx i Rheinland Holding tworzą w tym celu specjalny podmiot, spółkę Credit Life International Services, w której mają po połowie udziałów. A ze  sprzedażą ubezpieczeń pod marką Credit Life ruszą, gdy uzyskają pozwolenie nadzoru finansowego - twierdzi dziennik. Zdaniem Zbyszka Grocholskiego, dyrektora generalnego  ds. Europy Środkowo-Wschodniej w Credit Life International, to  wzmocni znacząco zarówno pozycję Credit Life w Polsce, jak i zasięg działań biznesowych koncernu Talanx. 
Według   Grocholskiego, w tej chwili Credit Life w Polsce współpracuje z jednym bankiem i ponad 40 instytucjami finansowymi. Ubezpieczyciel  zbiera obecnie  kilkadziesiąt mln zł składek rocznie. Firma po połączeniu sił z Talanksem "postawi na rozwój współpracy z bankami, ale nie zapomni o dotychczasowych partnerach".
Talanx  obecny w Polsce od 2002 r. kontroluje HDI-Gerling Życie i HDI-Asekuracja.

Ubezpieczyciele zwiększają zaangażowanie w akcje
 
Ubezpieczyciele zmieniają politykę inwestycyjną. W  pierwszej  połowie 2010 r.  wydali na akcje i jednostki TFI 25,6 mld zł, czyli o 124 proc.  więcej niż w I połowie 2009 r. Towarzystwa zwiększają swoje zaangażowanie w akcje, a zmniejszają w lokaty w instytucjach kredytowych (2,4 mld zł) i  w  papiery dłużne  (3,2 mld zł). Jak informuje "Rzeczpospolita"(Nr z 22.09.2010 r.), ten  trend może być kontynuowany ze względu na spadające oprocentowanie obligacji skarbowych i lokat bankowych.  Z  danych Komisji Nadzoru Finansowego, najwięcej na inwestycje w akcje i jednostki TFI przeznaczyli ubezpieczyciele życiowi - 24,8 mld zł, czyli o 125 proc.  więcej niż w pierwszej  połowie 2009 r. Natomiast towarzystwa  majątkowe przeznaczył  na ten cel 0,8 mld zł, czyli o 100 proc.  więcej niż w ub.r. - podaje dziennik.
Adam Fornalik, partner w Ernst & Young, tłumaczy w gazecie powrót ubezpieczycieli na rynek akcji wzrostem tego rynku po zakończeniu najostrzejszej fali kryzysu finansowego.

Administracja strony: EPC System - Outsorcing IT