Ubezpieczyciele przygotowani na rekomendację KNF w sprawie polisolokat ?

Według „Rzeczpospolitej”(Nr z 11.12.2014 ), towarzystwa ubezpieczeń na życie przygotowują się już  do stosowania rekomendacji KNF, która wejdzie w życie 31 marca 2015 r. '”Ma ona zapobiegać oferowaniu przez banki ubezpieczeń, których koszt jest nieadekwatny do zapewnianej ochrony” - pisze dziennik. Od lat  klienci narzekają na ubezpieczenia sprzedawane w bankach , zwłaszcza  na brak realnej ochrony ubezpieczeniowej i odmowę zwrotu składki za niewykorzystany okres ochrony – komentuje gazeta. W opinii dziennika, zastrzeżenia budzi  niejasna rola banków występujących w kilku rolach jednocześnie: pośrednika ubezpieczeniowego, ubezpieczającego oraz  uprawnionego do świadczenia z polisy (np. w razie śmierci kredytobiorcy ubezpieczyciel spłaca bankowi kredyt).

Ofensywa PZU na rynku usług medycznych

Grupa PZU  pod nosem prywatnych sieci medycznych  skupuje placówki medyczne i zapowiada, że powalczy o pacjentów jakością obsługi – donosi  „Gazeta Wyborcza”(Nr z 16.12.2014 r.). Ubezpieczyciel  chce powalczyć o wart 34 mld zł rynek prywatnej opieki zdrowotnej, podzielony pomiędzy trzech dużych graczy: Lux Med, Medicover i Enel-Med oraz  setki mniejszych przychodni i tysiące prywatnych gabinetów lekarskich/  Ubezpieczyciel buduje własną sieć medyczną, m.in. przejmując  regionalne prywatne sieci placówek w różnych zakątkach kraju.  Według Michała Witkowskiego, rzecznika prasowego  PZU, w oczekiwaniu a na zmiany prawne w zakresie dodatkowych polis zdrowotnych  buduje także sieć własnych placówek ambulatoryjnych – pisze „GW”. Witkowski przyznaje w dzienniku, że PZU prowadzi  rozmowy w sprawie zakupu kolejnych zakładów opieki zdrowotnej.  Przy tym,  placówki mają być „wystandaryzowane”  pod kątem wizualizacji i jakości obsługi. Grupa PZU posiada już  sieci należące do spółek z istotnym udziałem Skarbu Państwa: Orlen Medica, Prof-Med i Elvita.- pisze „Wyborcza”.

Symboliczne  ubezpieczenia w  nowej oferty polisolokat

Na  rynku pojawiają się próby reaktywacji oferty polisolokat – twierdzi „Puls Biznesu”(Nr z 15.12.2024 r.). Na przykład w  Credit Agricole  proponuje  ubezpieczenie Antidotum PRO,   grupowe ubezpieczenie na życie i dożycie z premią ubezpieczeniową, zawierane na  rok lub 18 miesięcy – pisze dziennik.  Klient może   przy tym wybrać rodzaj płatności, czy to w formie składki  jednorazowej czy  regularnej. Ubezpieczyciel określił  też wysokość  minimalnej wpłaty jednorazowej na  1 tys. zł – podaje „PB”. Oprocentowanie wynosi odpowiednio 1,55 proc  i 1,65 proc. Z kolei  Centrum Finansowe Aviva, promuje produkt  Mega Zysk określany" z rocznym oprocentowaniem 5,5 proc .  Aviva Życie gwarantuje tutaj  zwolnienie wypłaty środków (z tytułu dożycia ) z podatku od zysków kapitałowych.

Administracja strony: EPC System - Outsorcing IT