Zurich powraca ?

Szwajcarska firma ubezpieczeniowa "Zurich" być może powróci do Polski po 7 latach od  wyjścia z inwestycji w naszym kraju. Władze firmy nie potwierdzają, ale  i też nie zaprzeczają tym doniesieniom  - podaje "Gazeta Wyborcza" (Nr z  30.09.2009 r.). "Tak wiele za tak niewiele" - tym hasłem Szwajcarzy reklamują się w Wielkiej Brytanii.  " Wyborcza" przypomina, że  Zurich sprzedawał już polisy ubezpieczeniowe w Polsce w latach 1998-2002. W tym czasie polska spółka Zurich sprzedająca ubezpieczenia na życie osiągnęła szóstą pozycję na rynku pod względem zbieranej składki  z  udziałem w  rynku ubezpieczeń na życie szacowanym na  1,5 proc.". Według gazety, Szwajcarzy  nie rozwijali w Polsce sprzedaży ubezpieczeń  majątkowych świadomie, ograniczając się tylko do obsługi funkcjonujących w naszym kraju koncernów -  swoich klientów międzynarodowych. Dlatego udział grupy Zurich w polskim rynku tych polis ubezpieczenia majątku  był znikomy. " Po czterech latach Szwajcarzy wycofali się niespodziewanie z Polski, sprzedając cały biznes włoskiemu Generali" - podkreśla dziennik.
Zurich  sprzedaje  swoje produkty ubezpieczeniowe - zarówno ubezpieczenia majątkowe, jak i na życie - na całym świecie:  w Europie, w Azji, obu Amerykach, Afryce i Australii.

Prevoir Vie stawia na długotrwałą  współpracę  z brokerami

Prevoir Vie postanowił bardziej zaznaczyć swoją obecność w Polsce i sprzedawać swoje produkty ubezpieczeniowe w naszym kraju za pośrednictwem poszerzonej sieci sprzedaży - informuje "Gazeta Ubezpieczeniowa" (www.gu.com.pl z 01.10.2009 r.). Według "GU",  Prevoir Vie Do tej pory dystrybuował swoje polisy wykorzystując do tego własną sieć agentów. Teraz rozwija również sprzedaż za pośrednictwem brokerów, wprowadzając szereg nowości, które mają tę współpracę wesprzeć. W opinii  Colina Turnera, dyrektora oddziału Prevoir w Polsce, jednym z narzędzi, które ma zachęcić brokerów do współpracy z ubezpieczycielem, jest nowy portal dla partnerów, dzięki któremu pośrednicy zyskują dostęp do OWU oraz wszystkich informacji o produktach. Jedną z funkcjonalności portalu jest taryfikator, umożliwiający przeprowadzanie symulacji, dotyczących wysokości składek dla danego klienta. Jak informuje Mariola Kozłowska, dyrektor ubezpieczeniowo-operacyjny Prevoir Vie, na razie do portalu wprowadzono jedynie dane dotyczące dwóch najnowszych produktów Prevoir Vie, ale  w przyszłości ma on umożliwić dostęp do całej oferty ubezpieczyciela.

Administracja strony: EPC System - Outsorcing IT